Skip to main content
Top
Gepubliceerd in:

05-02-2020 | Medicatie

Invloed van medicatie op voeten en huid

Auteur: drs. Marc de Leeuw

Gepubliceerd in: Podosophia | Uitgave 2/2020

Log in om toegang te krijgen
share
DELEN

Deel dit onderdeel of sectie (kopieer de link)

  • Optie A:
    Klik op de rechtermuisknop op de link en selecteer de optie “linkadres kopiëren”
  • Optie B:
    Deel de link per e-mail

Samenvatting

Veel geneesmiddelen hebben ongewenste bijwerkingen die het werkterrein van de podotherapeut raken. Medicatie kan de nagels en omliggende huid beïnvloeden. Bij sommige geneesmiddelen kunnen prikkelingen of tintelingen in handen en voeten optreden. Ook zijn er geneesmiddelen die de wondgenezing vertragen door effecten op bloedstolling of ontstekingsprocessen. Verschijnselen die zich voordoen op de handen en voeten kunnen dus samenhangen met geneesmiddelgebruik. Het is belangrijk dat de podotherapeut zich daarvan bewust is. Bij twijfel is het raadzaam om door te verwijzen naar de behandelend arts. Dit artikel is een bloemlezing van een aantal belangrijke groepen geneesmiddelen.
Literatuur
1.
go back to reference Renders R, Lansink D. Voetproblematiek bij een oncologisch behandeltraject. De rol van de podotherapeut bij de oncologische voet. Podosophia. 2018;4:140–5.CrossRef Renders R, Lansink D. Voetproblematiek bij een oncologisch behandeltraject. De rol van de podotherapeut bij de oncologische voet. Podosophia. 2018;4:140–5.CrossRef
Metagegevens
Titel
Invloed van medicatie op voeten en huid
Auteur
drs. Marc de Leeuw
Publicatiedatum
05-02-2020
Uitgeverij
Bohn Stafleu van Loghum
Gepubliceerd in
Podosophia / Uitgave 2/2020
Print ISSN: 0929-5380
Elektronisch ISSN: 1876-5815
DOI
https://doi.org/10.1007/s12481-020-00260-8

Andere artikelen Uitgave 2/2020

Podosophia 2/2020 Naar de uitgave