Skip to main content
Top

Tip

Swipe om te navigeren naar een ander hoofdstuk

2006 | OriginalPaper | Hoofdstuk

Mag ik op eigen initiatief medische gegevens van een ‘vertrokken’ patiënt doorsturen naar de nieuwe huisarts wiens naam ik via uitschrijving bij het ziekenfonds heb doorgekregen?

Auteur : mr. E.W.M. Meulemans

Gepubliceerd in: Vademecum permanente nascholing huisartsen

Uitgeverij: Bohn Stafleu van Loghum

share
DELEN

Deel dit onderdeel of sectie (kopieer de link)

  • Optie A:
    Klik op de rechtermuisknop op de link en selecteer de optie “linkadres kopiëren”
  • Optie B:
    Deel de link per e-mail

Samenvatting

Medische gegevens hebben een vertrouwelijk karakter. Dat brengt met zich mee dat de patiënt er recht op heeft dat deze gegevens geheim worden gehouden. Het recht op bescherming van de persoonlijke levenssfeer is in algemene zin neergelegd in artikel 10 van de Grondwet. De regeling van de geheimhoudingsplicht voor hulpverleners, waaronder huisartsen in het bijzonder, is neergelegd in artikel 7:457 van de Wet op de Geneeskundige Behandelingsovereenkomst.
Metagegevens
Titel
Mag ik op eigen initiatief medische gegevens van een ‘vertrokken’ patiënt doorsturen naar de nieuwe huisarts wiens naam ik via uitschrijving bij het ziekenfonds heb doorgekregen?
Auteur
mr. E.W.M. Meulemans
Copyright
2006
Uitgeverij
Bohn Stafleu van Loghum
DOI
https://doi.org/10.1007/978-90-313-8808-0_778