Skip to main content
Top

Tip

Swipe om te navigeren naar een ander hoofdstuk

2006 | OriginalPaper | Hoofdstuk

Kan een huisarts een schadeclaim indienen bij een patiënt die hem ten onrechte heeft aangeklaagd?

Auteur : M.C.I.H. Biesaartbeleidsmedewerker

Gepubliceerd in: Vademecum permanente nascholing huisartsen

Uitgeverij: Bohn Stafleu van Loghum

share
DELEN

Deel dit onderdeel of sectie (kopieer de link)

  • Optie A:
    Klik op de rechtermuisknop op de link en selecteer de optie “linkadres kopiëren”
  • Optie B:
    Deel de link per e-mail

Samenvatting

Nee, dat is niet mogelijk. De patiënt, die een klacht tegen de huisarts indient bij een tuchtcollege, maakt gebruik van een hem door de Wet op de beroepen in de individuele gezondheidszorg (BIG) toegekende bevoegdheid.
Literatuur
go back to reference Cuperus-Bosma J, Roscam Abbing H, Gevers J, et al. Evaluatie Wet op de beroepen in de individuele gezondheidszorg (BIG). ZonMw, 2002: 213. Cuperus-Bosma J, Roscam Abbing H, Gevers J, et al. Evaluatie Wet op de beroepen in de individuele gezondheidszorg (BIG). ZonMw, 2002: 213.
go back to reference Artikel 261 (smaad) en 262 (laster) Wetboek van Strafrecht. Artikel 261 (smaad) en 262 (laster) Wetboek van Strafrecht.
go back to reference Artikel 69 Reglement Medisch Tuchtrecht en Oplossing van Geschillen behorende bij de Medische Tuchtwet. Artikel 69 Reglement Medisch Tuchtrecht en Oplossing van Geschillen behorende bij de Medische Tuchtwet.
Metagegevens
Titel
Kan een huisarts een schadeclaim indienen bij een patiënt die hem ten onrechte heeft aangeklaagd?
Auteur
M.C.I.H. Biesaartbeleidsmedewerker
Copyright
2006
Uitgeverij
Bohn Stafleu van Loghum
DOI
https://doi.org/10.1007/978-90-313-8808-0_779