Skip to main content
Top

Tip

Swipe om te navigeren naar een ander hoofdstuk

2006 | OriginalPaper | Hoofdstuk

Mag men tijdens waarneming voor een huisartsenpost een A-verklaring afgeven als men wordt gevraagd een overledene te schouwen die men niet heeft gekend en waarover geen dossier ter beschikking is? Is men ook verplicht een B-verklaring af te geven?

Auteur : R.C. Sardeman

Gepubliceerd in: Vademecum permanente nascholing huisartsen

Uitgeverij: Bohn Stafleu van Loghum

share
DELEN

Deel dit onderdeel of sectie (kopieer de link)

  • Optie A:
    Klik op de rechtermuisknop op de link en selecteer de optie “linkadres kopiëren”
  • Optie B:
    Deel de link per e-mail

Samenvatting

Formulier A en B dienen verschillende doelen. Op basis van formulier A geeft de ambtenaar van de burgerlijke stand schriftelijk verlof tot begraven of cremeren. Formulier B is een opgave van de doodsoorzaak ten behoeve van de statistiek.
Literatuur
go back to reference Informatie voor artsen met betrekking tot de Wet op de Lijkbezorging. GHI Bulletin, mei 1991, herdruk oktober 1994. Informatie voor artsen met betrekking tot de Wet op de Lijkbezorging. GHI Bulletin, mei 1991, herdruk oktober 1994.
go back to reference Art.5 WUG: Tegelijk met de afgifte der verklaring van overlijden, bedoeld in artikel 29j, k of l van de Wet op de lijkbezorging, doet de geneeskundige opgave van de doodsoorzaak en van daarmee onmiddellijk samenhangende gegevens ten behoeve van de statistiek (..) Art.5 WUG: Tegelijk met de afgifte der verklaring van overlijden, bedoeld in artikel 29j, k of l van de Wet op de lijkbezorging, doet de geneeskundige opgave van de doodsoorzaak en van daarmee onmiddellijk samenhangende gegevens ten behoeve van de statistiek (..)
go back to reference Schultsz B. Uit de Geneeskundige Hoofdinspectie. Medisch Contact 1991; 42 (18 oktober). Schultsz B. Uit de Geneeskundige Hoofdinspectie. Medisch Contact 1991; 42 (18 oktober).
Metagegevens
Titel
Mag men tijdens waarneming voor een huisartsenpost een A-verklaring afgeven als men wordt gevraagd een overledene te schouwen die men niet heeft gekend en waarover geen dossier ter beschikking is? Is men ook verplicht een B-verklaring af te geven?
Auteur
R.C. Sardeman
Copyright
2006
Uitgeverij
Bohn Stafleu van Loghum
DOI
https://doi.org/10.1007/978-90-313-8808-0_788