Skip to main content
Top

Tip

Swipe om te navigeren naar een ander hoofdstuk

2006 | OriginalPaper | Hoofdstuk

Kan 3 dagen na het stoppen van amoxicilline nog een geneesmiddelenexantheem optreden?

Auteur : A. Okkerse

Gepubliceerd in: Vademecum permanente nascholing huisartsen

Uitgeverij: Bohn Stafleu van Loghum

share
DELEN

Deel dit onderdeel of sectie (kopieer de link)

  • Optie A:
    Klik op de rechtermuisknop op de link en selecteer de optie “linkadres kopiëren”
  • Optie B:
    Deel de link per e-mail

Samenvatting

Amoxicilline is een bactericide antibiotum uit de groep aminopenicillinen. Allergische huidreacties die kunnen optreden, zijn meestal maculopapuleuze rashes en soms urticaria.
Literatuur
go back to reference Scherzer W, Kraft D, Cerni Ch, et al. Aminopenicillin – Exantheme – eine multizentrische prospektive Studie. Dermatosen 1980; 28: 175-81. Scherzer W, Kraft D, Cerni Ch, et al. Aminopenicillin – Exantheme – eine multizentrische prospektive Studie. Dermatosen 1980; 28: 175-81.
go back to reference Dyas A, Wise R. Ampicillin and alternatives. Br Med J 1983; 286: 583-84. Dyas A, Wise R. Ampicillin and alternatives. Br Med J 1983; 286: 583-84.
go back to reference Haan P de, Bruynzeel DP, Ketel WG van. Onset of penicillin rashes: relation between type of penicillin administered and type of immune reactivity. Allergy 1986; 41: 75-78. Haan P de, Bruynzeel DP, Ketel WG van. Onset of penicillin rashes: relation between type of penicillin administered and type of immune reactivity. Allergy 1986; 41: 75-78.
go back to reference Bruinsma W. A Guide to Drug Eruptions. EFSED: Oosthuizen, 1990. Bruinsma W. A Guide to Drug Eruptions. EFSED: Oosthuizen, 1990.
go back to reference Bruynzeel DP, Ketel WG van. Skin tests in the diagnosis of maculo-papular drug eruptions. Semin Dermatol 1987; 6: 119-24. Bruynzeel DP, Ketel WG van. Skin tests in the diagnosis of maculo-papular drug eruptions. Semin Dermatol 1987; 6: 119-24.
go back to reference Bruynzeel DP, Ketel WG van. Patch testing in drug eruptions. Semin Dermatol 1989; 8: 196-203. Bruynzeel DP, Ketel WG van. Patch testing in drug eruptions. Semin Dermatol 1989; 8: 196-203.
go back to reference Ketel WG van, Joost Th van, Smeek G, et al. Protocol allegologisch onderzoek bij patiënten met geneesmiddeleneruptis. Nieuwsbrief Contactdermatologie 1984; 17: 241-49. Ketel WG van, Joost Th van, Smeek G, et al. Protocol allegologisch onderzoek bij patiënten met geneesmiddeleneruptis. Nieuwsbrief Contactdermatologie 1984; 17: 241-49.
go back to reference Joost Th van, Bruynzeel DP. In: Huidafwijkingen door geneesmiddelen. Glaxo BV 1985. ISBN 9071941310. Joost Th van, Bruynzeel DP. In: Huidafwijkingen door geneesmiddelen. Glaxo BV 1985. ISBN 9071941310.
Metagegevens
Titel
Kan 3 dagen na het stoppen van amoxicilline nog een geneesmiddelenexantheem optreden?
Auteur
A. Okkerse
Copyright
2006
Uitgeverij
Bohn Stafleu van Loghum
DOI
https://doi.org/10.1007/978-90-313-8808-0_223