Skip to main content
Top

Tip

Swipe om te navigeren naar een ander hoofdstuk

2006 | OriginalPaper | Hoofdstuk

Kan een huisarts het verzoek van de patiënt weigeren diens dossier dat ouder is dan 10 jaar te vernietigen?

Auteur : Prof.Mr. J.C.J. Dute

Gepubliceerd in: Vademecum permanente nascholing huisartsen

Uitgeverij: Bohn Stafleu van Loghum

share
DELEN

Deel dit onderdeel of sectie (kopieer de link)

  • Optie A:
    Klik op de rechtermuisknop op de link en selecteer de optie “linkadres kopiëren”
  • Optie B:
    Deel de link per e-mail

Samenvatting

Op grond van artikel 7:455 Burgerlijk Wetboek (BW) is de huisarts verplicht om binnen drie maanden op een daartoe strekkend verzoek van de patiënt het hele dossier of een gedeelte daarvan te vernietigen. Hierop bestaan twee uitzonderingen.
Literatuur
go back to reference Sluijters B, et al (red.). Tekst & Commentaar Gezondheidsrecht. Kluwer: Deventer, 2004. Sluijters B, et al (red.). Tekst & Commentaar Gezondheidsrecht. Kluwer: Deventer, 2004.
Metagegevens
Titel
Kan een huisarts het verzoek van de patiënt weigeren diens dossier dat ouder is dan 10 jaar te vernietigen?
Auteur
Prof.Mr. J.C.J. Dute
Copyright
2006
Uitgeverij
Bohn Stafleu van Loghum
DOI
https://doi.org/10.1007/978-90-313-8808-0_767