Skip to main content
Top

2021 | OriginalPaper | Hoofdstuk

12. Communicatie met kinderen en ouders

Auteur : Dr. Elsbeth C.M. ten Have

Gepubliceerd in: De verpleegkundige als communicator

Uitgeverij: Bohn Stafleu van Loghum

share
DELEN

Deel dit onderdeel of sectie (kopieer de link)

  • Optie A:
    Klik op de rechtermuisknop op de link en selecteer de optie “linkadres kopiëren”
  • Optie B:
    Deel de link per e-mail

Samenvatting

De ontwikkelingsfasen van het kind en de bijbehorende communicatieve vaardigheden worden in dit hoofdstuk aan de hand van het model van ontwikkelingsfasen van Erikson behandeld. Belangrijk bij dit model is de wetmatigheid. Dat wil zeggen dat de verschillende fasen en de daarbij behorende motorische en psychosociale ontwikkelingen plaatsvinden tijdens een bepaalde periode (‘gevoelige periode’). De specifieke communicatieve aandachtspunten zijn bij iedere ontwikkelingsfase toegelicht. Ook wordt een schema behandeld dat praktische handvatten geeft bij de verschillende leeftijden.
Voetnoten
1
Voor de leesbaarheid zal hier gesproken worden over ouders, hiermee worden echter ook verzorgers, naasten enzovoort bedoeld.
 
Literatuur
go back to reference Delfos, M. F. (2014). Luister je wel naar mij? Gespreksvoering met kinderen tussen vier en twaalf jaar. Amsterdam: SWP. Delfos, M. F. (2014). Luister je wel naar mij? Gespreksvoering met kinderen tussen vier en twaalf jaar. Amsterdam: SWP.
go back to reference Erikson, E. H. (1977). Het kind en de samenleving. Utrecht/Antwerpen: Het Spectrum. Erikson, E. H. (1977). Het kind en de samenleving. Utrecht/Antwerpen: Het Spectrum.
Metagegevens
Titel
Communicatie met kinderen en ouders
Auteur
Dr. Elsbeth C.M. ten Have
Copyright
2021
Uitgeverij
Bohn Stafleu van Loghum
DOI
https://doi.org/10.1007/978-90-368-2530-6_12